סגווי, המדריך המלא למשתמש

נכתב ע"י adva.

הסגווי, או בשמו העברי רכינוע, הוא מעין כלי המשמש לתחבורה, אשר מורכב משני גלגלים אליהם מחובר מוט ארוך, ואליו מחוברות ידיות המשמשות להנחת הידיים. האקדמיה העברית ללשון בחרה לקרוא לרכב זה רכינוע בגלל התכונה המיוחדת של הרכינה אשר בעצם מאפשרת לכלי הרכב לנוע קדימה. הרכינוע הומצא על ידי מר דן קיימן, מייסד הארגון first והבעלים. בבסיסו של כלי הרכב מצויים מחשבים חכמים אשר מאפשרים לכלי הרכב לייצב את עצמו, ומאפשרים לו לנוע במהירות של עד 20 קמ"ש. מנגנון האיזון של כלי הרכב פועל באמצעות טכנולוגיה של ייצוב דינמי, ומדמה הליכה של אדם.

מה חשוב שתדעו לפני הנסיעה בסגווי?

בבואכם לעלות על סגווי בפעם הראשונה חשוב שתדעו מה הוא אופן התפעול המדויק של כלי הרכב. על מנת להתחיל לנוע עליכם להטות את גופכם מעט קדימה, וכלי הרכב כבר יחל לפעול בעצמו. על מנת לעצור, עליכם להטות את גופכם בזהירות אחורה, וכך תגרמו לכלי הרכב להפסיק לנוע. למעשה התפעול של כלי הרכב הוא פשוט ביותר, מה שהופך אותו לפופולארי בקרב משפחות, שכן הוא מתאים לרכיבה כמעט לכל הגילאים. ישנם מספר חוקים חשובים שכל רוכב על סגווי צריך לדעת:

· כלי הרכב מיועד לנסיעה על גבי המדרכות בלבד, ואין לרדת איתו אל הכביש, למעט חציה.

· אמנם כלי הרכב יכול להגיע למהירות של כ- 20 קמ"ש אך מאחר וזה הוא כלי שמיועד לנסיעה על גבי המדרכה, יחד עם הולכי הרגל, חל איסור מוחלט לעבור את המהירות המותרת העומדת על כ- 13 קמ"ש.

· נסיעה על סגווי אינה מצריכה רישיון נהיגה, אך היא מותרת מגיל 16 ומעלה.

· במקרה של תאונה, מומלץ לוודא שיש לכם ביטוח תאונות אישיות.

· בכל נסיעה על גבי כלי הרכב חובה לחבוש קסדה.

היכן ניתן לבצע סיורים באמצעות כלי רכב זה?

כעת, לאחר שאתם כבר בקיאים בתפעול ובחוקים השונים הקשורים לרכיבה על הרכינוע, נוכל לספר לכם על המקומות השונים בהם תוכלו לשכור סגווי ולעשות טיולים.

· טיולים בעיר: טיולים על גבי רכינוע בתוך העיר הם אפשרות מצוינת לתור את העיר. הנסיעה על גבי הסגווי יכולה להביא אתכם בקלות, בנוחות ובמהירות אל חלקים שונים של העיר, מבלי להתעייף. סיורים על גבי כלי רכב מהפכני זה נעשים בירושלים, בתל אביב, לאורך פארק הירקון, בנמל של יפו, בטיילת של בת ים, בטיילת ארמון הנציב, בשכונת משכנות שאננים ועוד.

· טיולים בטבע: כלי רכב מיוחד זה הוא אפשרות מצוינת לטיולים בחיק הטבע, במיוחד בעבור אלו שאינם מסוגלים ללכת מרחקים ארוכים. סיורים בטבע באמצעות סגווי ניתן לעשות במצפה רמון, בגליל העליון, ביער המלאכים, בקיסריה, ביער להב, ביער החמישה ועוד.

· ימי כיף: ניתן לארגן ימי כיף לכל המשפחה או לכל העובדים בחברה אשר כוללים נסיעה על רכינוע באתרים תיירותיים שונים, בשילוב של ארוחה טובה והסברים.


Learn Hebrew